Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00

Cumartesi 09:00 - 14:00

Türkiye

Bahçelievler/İstanbul

Sosyal Medya
 

Single İmplants

Şimdiye kadar bahsettiğimiz implantlar, genellikle birden fazla dişini kaybetmiş hastalara uygulanan implantlar olarak karşımıza çıkıyordu.  Gerekli görüldüğü yerde yalnızca tek diş implant tedavisi almak da mümkündür. Örneğin kişi zorlu bir diş çürüğünden sonra dişini kaybetmek durumunda kalabilir. Kayıptan sonra o diş yerine tek diş implant tedavisi uygulanması diş hekimi tarafından uygun görülebilir. 

Her ne kadar bu durumda öncelikli tedavi, orijinal dişi yerine getirmek olsa da, bu her zaman mümkün olamamaktadır. Yine estetik ve fonksiyonellik açısından bu duruma alternatif olan tek diş implant tedavisi, etkili bir tedavi süreci sonrasında düşen dişinin yerine yeni bir diş sahibi olmasıyla mümkündür. Tek diş implant tedavisi, tek bir dişini kaybetmiş hastalar için en etkili ve en modern tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

Single İmplants Nasıl Uygulanır?

Birinci aşamada implantın çene kemiğine yerleştirilmesi gerçekleşir. Lokal anestezinin akabinde diş hekimi, çene kemiğinin uygun yerine özel bir aparey yardımı ile ufak bir delik açar. Bu deliğe implantı yerleştirdikten sonra bölgede hafif bir şişkinlik ve ağrı oluşması oldukça normaldir. İkinci aşamada hasta, implant yerleştirildikten sonra “osseointegrasyon” sürecine girer. Bu süreçte implant ve çene kemiği birbiri ile kaynaşacak, tek parça haline gelecek ve vücut, implantı benimsemeyi öğrenecektir. 

Bu süreç 2 ila 6 saat arasında sürebilmektedir. Süreç boyunca diş hekiminin önermiş olduğu gıda listesinden beslenmeli, aşırı sıcak ya da aşırı soğuk gıdalardan kaçınılmalı ve kontrollere gelinmelidir. Üçüncü aşamada Osseointegrasyon süreci tamamlandıktan sonra sıra, implantın üzerine kuronun, yani yapay dişin yerleştirilmesine gelir. İşlem yapılmadan önce diş eti dokusu temizlenir ve diş eti şekillendirici bir iyileşme başlığı takılır. Bu iyileşme, doğal dişlerde olduğu gibi, yapay dişin gerçek diş etinden çıkıyormuş gibi görünmesine vesile olacaktır. Tek diş implantını doğal yapan en önemli detaylardan biridir. 

Dördüncü aşamada İmplantın üzerinde diş eti asgari düzeyde kesilir, iyileşme başlığı implantın üzerine vidalanır ve diş etinin şekillenmesi için 4 ila 10 gün kadar bir süre beklemeye alınır. İyileşme başlığının implant üzerinde kalması gereken süre dolduktan sonra başlık çıkartılır ve dişin ölçüsü alınır. Diş ölçüsünün alınmasının dışında dişin üretilmesi de yaklaşık 1 hafta kadar almaktadır. 

Yapay diş tasarlanıp, üretimden çıktıktan sonra hastanın implantı üzerine yerleştirilir. Bu yerleştirme işlemi, vida tıpası gibi gerçekleştirilir. Son kontrollerden sonra diş olması gereken yere işlem yapıldıktan sonra tek diş implant tedavi süreci tamamlanmış olur.

Single İmplants Avantajları Nelerdir?

  • Doğal dişiniz gibi görünür ve aynı fonksiyonu gösterir.
  • Komşu dişlerin yapısına ve sağlığına zarar vermeden tek bir dişteki sorunu kökten halleder.
  • Diş kökü yerine geçeceği için tek diş implant çok daha sağlam ve kalıcı olur.
  • Uzun vadede implant, özellikle köprüye nazaran bakımı ve temizliği daha kolay olan bir tedavi yöntemidir.
  • Doğal dişlerinizin yapısında ve renginde olacağı için diş implantı, estetik açıdan kusursuza yakın bir görünüme kavuşmanızı sağlar. 
  • Çene kemiğine yerleştirilen implant kemik yapınızı da sağlamlaştırmanıza vesile olur.

Single İmplants Fiyatları

Single implant fiyatları kullanılan implant markasına göre farklılık göstermektedir. İmplant marka ve fiyatları ile ilgili bilgi almak için diş hekiminize danışabilirsiniz.

Open chat