Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00

Cumartesi 09:00 - 14:00

Türkiye

Bahçelievler/İstanbul

Sosyal Medya
 
Dentica  >  Lazer Diş Hekimliği

Lazer diş hekimliği, diş ve diş eti sorununa çözüm sunmak için gerçekleştirilen tedavidir. Lazer yardımı ile gerçekleştirilen bu işlem teknolojik imkanlardan faydalanarak, konforlu tedavi yöntemi sunmaktadır. 

Her işlemde olduğu gibi lazer diş hekimliğinde de riskler bulunmaktadır. Yanlış güç seviye kullanımı doku hasarına yol açabileceği için alanında uzman, deneyimli hekimlerden destek almalısınız. Profesyonel bir hekime danıştığınız takdirde güvenli ve etkili sonuçlar almanız kaçınılmazdır.

Lazer Diş Hekimliğinin Avantajları Nelerdir?

Güçlü ışık salınımına rağmen güvenilir sonuçlar sunan lazer diş hekimliği, dişlerin ve yumuşak dokuların zarar görmesini engellemektedir. Dış tedavi sürecinden korkan hastalar için daha avantajlı olan bu tedavi yöntemi sessizdir. Sessizliğin verdiği güven ile bazı hastalarda korku durumu azalmaktadır. 

Ayrıca lazer diş hekimliği diğer tedavi yöntemlerine kıyasla daha ağrısızdır.  Anesteziye gerek duyulmayan bu yöntem sayesinde tüm korkularınızdan uzaklaşarak, güvenle tedavinize devam edebileceksiniz. 

Lazer tedavi bölgesi net olarak hedeflendiğinde yumuşak dokular daha kolay bir şekilde çözümlenir. Tedavi sürecinde daha az şişlik daha az kanama ile enfeksiyon gelişme riski azalarak, iyileşme süreci kısa bir zamanda tamamlanır. Lazer ışını kolay bir şekilde kontrol edilebildiğinden dolayı doğal dişlerin daha fazla korunmasını sağlar.

Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hastalar, diş çürüklerinin giderilmesi ya da diş etinin dolgu tedavisine hazırlanması için bu işlemden faydalanabilir. Diş eti iltihabı sorunu yaşayan kişilere uygulanan işlem ile boşluklar doldurularak diş etleri yerine geri çekilir. Estetik açıdan şık bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak bu işlem sayesinde daha öz güvenli olacaksınız. 

Lazer tedavisi, enfekte olan kısmı tamamen hedeflemektedir. Bu işlemin en büyük avantajı hastalıklı hücrenin yok olmasını sağlarken, sağlıklı dokunun zarar görmemesini engellemektir. Lazer tedavisinin çoğunluğu hasarlı dokuya aktarılmaktadır.  

Lazerle Diş Beyazlatma Nedir?

Günümüz teknolojisinde en çok tercih edilen beyazlatma yöntemleri arasında yer alan lazer ile diş beyazlatma, beyaz bir gülüşe kavuşmanızı sağlıyor. Kozmetik diş hekimliği arasında yer alan lazerle diş beyazlatma, diş rengini açmakta oldukça etkili bir yöntemdir. Lazerle diş beyazlatma işlemi tek başına olduğu gibi ek bir yöntem olarak da uygulanabilir.

Open chat