Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00

Cumartesi 09:00 - 14:00

Türkiye

Bahçelievler/İstanbul

Sosyal Medya
 
Dentica  >  Laminite Veneer ( Yaprak Porselen)

Ortodonti tedavileri arasında yer alan laminite veneer, uzun soluklu işlemler arasında yer almaktadır. Bu tedavi her insanda olabilecek diş rengi bozukluğu, genel şekil bozukluğu gibi sorunlara çözüm sunmaktadır. Estetik açıdan görünümünü tamamlamak isteyenlerin adreslerinden biri olan estetik diş hekimliği pek çok sorununuza çözüm sunarak, sağlıklı bir gülüşe kavuşmanızı sağlıyor.  Yalnızca estetik görünüm açısından değil, diş arası boşlukların düzeltilmesi ya da diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi içinde bu işlem tercih edilir.

Laminate Veneer Nasıl Uygulanır?

Laminate veneer, yaprak lamine olarak bilinmektedir. Estetik bir görünüme kavuşmanız için gerçekleştirilen bu tedaviye hekiminiz onayıyla geçiş yapılmaktadır. Diş muayenesinden geçildikten sonra uygulamanın ilk aşamasında diş temizleme işlemi yapılır. İşlem görmek için hazırlanan dişlere Porselen laminelerin oturtulması için diş düzeylerinin pürüzlendirilmesi ve temizlenme işlemi yapılır. Hastanın diş yapısına göre pürüzlendirme derecesi değişmektedir. 

Aşındırma işlemi gerçekleştikten sonra diş ölçüsü alınır, alınan ölçü doğrultusunda yaprak porselenler hazırlanır. Yaprak porselenler laboratuvar ortamında 4 ila 6 gün içerisinde hazırlanır. Hazırlanan porselenler yapıştırılır ya da diş yüzeyine geçici dolgular yapılır. Dişler laboratuvarlarda hazır hale getirildikten sonra son kez diş temizlemesi yapılır.  Tüm bu işlemlerden sonra 5-7 gün içerisinden yaprak porselenlerin yardımı ile güzel bir gülüşe sahip olabilirsiniz. 

Laminate Veneer Uygulamasının Maliyeti Nedir?

Yaprak porselen işlemi uzun soluklu tedaviler arasında yer almaktadır. Tercih edeceğiniz klinik, uzman hekime göre fiyat skalası değişiklik gösterebilmektedir. Bu noktada en doğru adım Hastanın diş durumu kontrol edildikten sonra karar verilmesidir. Diş durumunuza göre yapılacak işlem ve fiyat değişecektir. 

Open chat