Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00

Cumartesi 09:00 - 14:00

Türkiye

Bahçelievler/İstanbul

Sosyal Medya
 
Dentica  >  İmmediate İmplants

Dişlerin çekildiği seansta implantın yerleştirilmesini ve dişin implant üzerine takılmasıdır. İmmediat implantın yapılabilmesi için dişte aktif enfeksiyon olmaması ve yeterli miktarda kemik bulunması gerekir. Diş çekimleri mümkün olduğunca az travmatik yapılmalıdır.

İmmediate İmplants Nasıl Uygulanır?

İmmediat implantlar hızlı, uygun maliyetli ve dayanıklı bir çözüm sunuyor. Normal şartlarda diş çekildikten 1.5 ila 2 ay sonra implant yerleştirilir. Kapsamlı bir değerlendirmeden sonra, durumunuz izin verirse ekibimiz diş çekiminden hemen sonra bir implant yerleştirebilir. Geleneksel bir implant için, dişin çıkarılması ile implantın yerleştirilmesi arasında genellikle üç ila altı ay olan bir bekleme süresi vardır.

İmmediate İmplants Kimlere Uygulanır?

Bir dişi kırılmış veya bir dişini kaybetmek üzere olan hastalar için hemen implant yerleştirme, uygun bir diş değiştirme seçeneğini temsil eder. Çekim sırasında dişin sağlam kalması gerekir. Akut enfeksiyon veya belirgin inflamasyon durumunda uygulanmamalıdır.

İmmediate İmplants Uygulandıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama sonrası hastanın yumuşak yiyecekler yemesi, baharatlı, çok soğuk ve sıcak besin almaması önerilir. Tek ihtiyaç ilaçlarını düzenli almak ve soğuk kompres uygulamaktır.

İmmediate İmplants Avantajları

    • İmmediate implants tekniği diş çekimi sonrası iyileşme sürecini bekleme ihtiyacını ortadan kaldırır. 
    • Tüm işlemler aynı seansta yapıldığından hasta ikinci ameliyatın olası rahatsızlık yaşamaz. 
  • Hastanın immediat implantına geçici sabit protez yerleştirildiği için dişsizlik problemi ortadan kalkar.
  • İmmediat implantlarınızın doğal dişler gibi görünür, ana dişiniz gibi işlev görür.

 

İmmediate İmplants Bakımı Nasıl Yapılır?

İmmediate implantlarınız doğal dişleriniz ile aynı işlevi görecektir, bu nedenle onlara aynı özeni gösterdiğinizden emin olmanız gerekir. Dişlerinizi her gün düzgün bir şekilde fırçalayarak, diş ipi kullanarak ve altı ayda bir diş hekiminize kontrol ettirerek, hem doğal hem de implant dişlerinizin yıllarca dayanmasını sağlayabilirsiniz.

İmmediate İmplants Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

İmplantlarınız da zamanla biraz aşınma olabilir, ancak bu hastadan hastaya değişir.  Özellikle iyi bir ağız hijyeni ve düzenli diş randevuları yoluyla diş bakımınızı sürdürürseniz hemen hemen implantlarınızın 10 ila 15 yıl kullanımını bekleyebilirsiniz.

Open chat