Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00

Cumartesi 09:00 - 14:00

Türkiye

Bahçelievler/İstanbul

Sosyal Medya
 
Dentica  >  Hollywood Smile

Toplumda gülüş estetiği olarak adlandırılan Hollywood Smile uygulaması; daha güzel, parlak ve temiz dişlere sahip olmak isteyen kişiler tarafında sıkça tercih edilen bir diş estetiği uygulamasıdır. Hollywood Smile uygulaması öncesi hastaya yapılan muayeneler doğrultusunda, hastanın ihtiyaçları belirlenmektedir. Sonrasında dişlerde mevcut olan çürük ve benzeri rahatsızlıklar giderilmektedir. Hastanın diş ve dişeti sorunları giderildikten sonra ise Hollywood Smile uygulaması için gerekli işlemlere başlanmaktadır.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Hollywood Smile işlemi gerçekleştirilirken diş hekimlerinin uyguladığı pek çok farklı tedavi yöntemi mevcuttur. Bu çeşitli tedavi yöntemlerine geçmeden önce izlenecek ilk adım; Hastanın diş, dişeti, dudak ve yüz hatları arasında bir uyum oranı belirlenmesidir. Yapılan tüm detaylı analizler sonrasında hasta için en uygun olacak tedavi yöntemine karar verilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta uygulanan işlemin her hasta için özel olarak gerçekleştirilmesidir. Sonrasında diş hekimi tarafından belirlenen; diş beyazlatma, porselen veneer, laminate porselen, zirkonyum porselen, emax kaplama, pembe estetik veya implant tedavisi gibi yine kişiye özel olan işlemler gerçekleştirilir.

Hollywood gülüşü tasarlarken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise altın orandır. Altın oran, bir bütünün parçaları ele alındığında aralarındaki en uyumlu boyutların elde edilmesini sağlar. Elde edilen bu ideal boyutlar ise tasarlanan dişlerin en ve boy oranının belirlenmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca altın oran sadece pembe dişler ve beyaz diş etlerinin görüntüsünü değil ağız boşluğunda oluşan siyah görüntünün de giderilmesine yardımcı olmaktadır. Çünkü ağız boşluğundan kaynaklı gözüken siyah görüntü ne kadar az görünürse, gülüş tasarımı o kadar başarılı olacaktır.

Hollywood Smile Kimlere Yapılır?

Hollywood Smile uygulaması, dişlerinin görüntüsünden rahatsız olan ve estetik kaygılara sahip herkes tarafından yaptırılabilmektedir. Hollywood smile uygulaması kişiden kişiye değişerek beraberinde botoks ve cerrahi işlemleri de gerektirebilir. Burada önemli olan nokta hekimin tüm bu süreçlerde hasta ile ortak karar vermesi ve hastanın rızası olan işlemleri uygulamasıdır.

Open chat