Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00

Cumartesi 09:00 - 14:00

Türkiye

Bahçelievler/İstanbul

Sosyal Medya
 
Dentica  >  Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, teknolojiden faydalanarak dijital yöntemlerle oluşturulan ve hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama sayesinde kişiler dişlerindeki rahatsızlık duydukları sorunlardan kurtulmuş olur ve estetik açıdan göze daha hoş görünen bir gülüş kazanmış olurlar. Kişiyi rahatsız eden ve estetik kaygılar gütmesine sebep olan sorunlara geçmeden önce, ağız ve diş sağlığı açısından detaylı bir değerlendirme yapılması şarttır. Yapılan muayene sonucunda hastadan alınan panoramik röntgen sonuçlarına bakılır ve hekimin nasıl bir yol izlemesi gerektiği ortaya çıkar. Gülüş tasarımı işlemi yaptırmak isteyen hastalar genellikle fonksiyonel etkilerin yanı sıra estetik açıdan büyük beklentiler içine girmektedirler.

Gülüş Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Gülüş tasarımı işlemine başlamadan önce hastanın mevcut diş ve diş eti problemleri belirlenmekte ve bunların giderilmesi için çeşitli tedaviler uygulanmaktadır. Bu tedaviler diş eti hastalıkları ve ortodonti uzmanları ile birlikte gerçekleştirilmektedir. Hastanın istek ve beklentileri doğrultusunda hekimler hastaya uyacak, yüz ve dudak yapısına en uygun gülüşü tasarlarla. Hastadan alınan ağız ve diş ölçüleri ile laboratuvarda dijital yöntemler kullanılarak oluşturulan modeller sonucu ortaya tasarlanan gülüş çıkmaktadır. Daha sonra bu gülüş hastanın beğenisine sunulur ve verilen karara göre operasyon başlatılmaktadır. Bu noktada hastaya önceki hastaların tedavi öncesi ve sonrası hallerinin gösterilmesi de hastanın rahatlamasına yarayabilmektedir.

Gülüş Tasarımı Yaptırmak Ne Kadar Zaman Alır?

Gülüş tasarımı işleminden hekimler yaklaşık 7 ila 14 gün arasında hastaya hayalindeki gülüşü sunmaktadır. Bu süre genelde 3 seansta sonlanmaktadır. Hastalar genellikle 2. seansta yeni gülüş tasarımlarını ağızlarında görmektedir. Tasarımın beğenilmesi sonrası belirlenen tedavilere başlanmaktadır. Son seansa gelindiğinde ise hastalar genellikle sonuca ulaşmış ve yeni gülüşlerine sahip olmuş olmaktadır.

Open chat