Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00

Cumartesi 09:00 - 14:00

Türkiye

Bahçelievler/İstanbul

Sosyal Medya
 
Dentica  >  Diş Eti Estetiği

Diş eti estetiği, diş etinde mevcut olan sorunların giderilmesi, asimetrik bozuklukların düzeltilmesi ve diş etlerinin olması gereken yapıya ulaşmasını sağlamaktadır. Günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilen diş eti estetiği, yaş sınırı olmadan diş yapısı ve diş eti bu tedaviye uygun olan herkese uygulanabilmektedir. Özellikle öz güveninin ve sosyal hayatının diş eti bozuklukları sebebi ile olumsuz etkilendiğini düşünen kişiler diş eti estetiği tedavi yöntemine sıkça başvurmaktadır.

Diş Eti Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Eğer kişinin gülerken diş etleri olması gerektiğinden daha fazla görünüyorsa diş eti estetiği tedavisi uygulanabilir. Çünkü konuşurken ya da gülerken diş etlerinin fazla gözükmesi o kişinin gündelik ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Diş etlerinin fazla görünmesi dışında; diş etinin koyu kırmızı bir hal alması, lekelerin oluşması ve diş eti yüksekliklerinin farklı boyutlarda olması da bu tedavinin uygulanması gerektiği anlamına gelmektedir.

Diş Eti Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Diş eti estetiği tedavisinde hasta hekime şikayetlerini bildirdikten sonra bir muayene gerçekleşmektedir. Sonrasında hastanın ağız ve diş yapısında bulunan mevcut sorunlar tespit edilmektedir. Daha sonra ise hastanın diş yapısının standartlara uygun hale getirilmesi ve kişinin sahip olduğu estetik kaygılara son verilmesi için hastaya lazer tedavisi uygulanmaktadır.

Diş Eti Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kişinin diş yapısını bozan ve diş sorunlarının doğmasına sebep olan diş eti rahatsızlıklarının giderilmesi hastanın ağız sağlığı açısından oldukça önemlidir. Diş eti estetiği uygulamasının yapılması sayesinde;

  • Dişlerde oluşacak iltihap önlenmiş olur,
  • Diş etlerinin standartlara uygun şekilde dizilmesi sağlanır,
  • Estetik kaygılara son verilir ve kişilerin sosyal hayatlarında kendilerine olan güvenleri artar,
  • Dişler ihtiyaçları olan sağlıklı dokulara kavuşmuş olur,
  • Diş etlerinde meydana gelen kanamalar giderilir.
Open chat