Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00

Cumartesi 09:00 - 14:00

Türkiye

Bahçelievler/İstanbul

Sosyal Medya
 
Dentica  >  Botoks

Botoks çeşitli durumlarda sinirsel hücre iletimlerini belirli bir süre bloke edebilmek için kullanılan bir yöntemdir. Tedavi ya da kozmetik amaçlıda kullanılabilir. Botoks Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir.

Botoks uygulamasını kimler yapabilir?

Botoks uygulaması sadece tıp doktorları ve diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Diş hekimlerinin çalışma alanı ağız ve çene bunlarla bağlantılı olarak çevre dokular olabilir. Bunlar dışında hergün yaptıkları çoğu uygulamadan dolayı ve iğne tekniklerinede hakim olmalarından dolayı diş hekimleri özellikle yüz bölgesindeki botoks uygulamaları için ideallerdir.

 

Botoks uygulaması ağrılı mıdır?

Botoks uygulaması en fazla 15 dakika sürer ve işlemde insülin iğnesi kullanılır. Botoks uygulamaması çok ağrılı bir uygulama değildir. İşlemin yapılacağı yere anestetik krem sürülmesi yeterli olacaktır.

Botoks uygulaması kimlere yapılamaz?
Uygulamanın yapılacağı bölgede enfeksiyon varsa, Botoksa karşı alerjisi olan hastalarda, Gebelik döneminde, Kas hastalıklarının mevcudiyetinde, Kas gevşeciti ve bası antibiyotik ilaçları kullanan hastalarda. Hemofilisi olan ve pıhtılaşma engelleyici ilaç kullanan hastalarda inflamatuar deri hastalıklarında ve dismorfofobisi olan hastalara botok uygulaması yapılamaz.
Open chat